Gaz węglowy kopalniany

Pozyskujemy większą ilość energii z metanu pochodzącego z kopalni węgla

W kopalniach węgla występuje znaczna ilość zanieczyszczającego i niebezpiecznego dla życia metanu (CH4). Metan (CH4) jest naturalnym źródłem zanieczyszczającym środowisko naturalne. Jednocześnie zapewnia on doskonałe możliwości jego zamiany w zrównoważone i sprawdzone źródło energii w przyszłości. Firma Green Gas posiada unikalne „podpowierzchniowe” know-how dotyczące uwalniania gazu oraz doświadczenie w zakresie silników gazowych, co umożliwia zapewnienie lepszego bezpieczeństwa w kopalniach oraz docelowo większej produkcji węgla. Nasza wiedza pozwala stworzyć rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo w kopalniach głębinowych, wspierające produkcję węgla, wytwarzające większą ilość gazu oraz poprawiające wyniki operacyjne. Nasze rozwiązania składają się z kilku niezwykle wartościowych czynników:

Projekt:

Nasz zespół inżynierów projektuje rozwiązania dostosowane do potrzeb w zależności od sytuacji klienta. Opracowywany projekt uwzględnia jakość gazu, lokalizację kopalni oraz jej stan i strukturę.

Budowa i inwestycja:


Posiadamy ogromne doświadczenie w zakresie wykonywania podziemnych robót wiertniczych oraz doskonale dopracowany optymalny system odwadniania gazu. Po zakończeniu robót montowana jest jednostka kogeneracyjna (CHP) oraz wykonywane jest podłączenie do sieci. Firma Green Gas jest interesującym partnerem biznesowym oferującym możliwość partycypowania kosztów poprzez inwestowanie w projekt.

Obsługa i konserwacja:


Zapewniamy optymalne uwalnianie gazu oraz wytwarzanie energii i maksymalizowanie pozyskanych produktów: energii, ciepła i opcjonalnie kredytów węglowych. Podczas pracy sterownia Green Gas monitoruje wszystkie działania w celu zapewnienia stabilnej i bezawaryjnej pracy.

Innowacyjność:
Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy tworzymy cenne, innowacyjne rozwiązania. Nasza unikalna pozycja na rynku wynika z możliwości rozwoju projektów energetycznych na obszarach aktywnych górniczo oraz w kopalniach zawierających niskie stężenie metanu (zawartość CH4 nawet poniżej 20%).


Korzyści płynące ze współpracy z Green Gas