Zarząd

Derk Stikker – prezes zarządu

Derk rozpoczął swoją karierę zawodową jako konsultant bankowy w USA. Po przeprowadzeniu się do Europy rozpoczął pracę w sektorze naftowym i gazowym, a następnie został zatrudniony w sektorze usług finansowych na stanowisku dyrektora finansowego w instytucji finansowej. Po rocznym urlopie dołączył do BXR Group jako dyrektor finansowy odpowiedzialny za dział nieruchomości grupy, a następnie został dyrektorem generalnym BXR Group. Derk ukończył magisterskie studia menedżerskie MBA na Uniwersytecie George’a Washingtona w Waszyngtonie, DC, USA.

Michiel Tijmensen - dyrektor generalny i członek zarządu
Michiel dołączył do Greengas w czerwcu 2012 roku, początkowo jako Wicedyrektor ds. Rozwoju Działalności, a później także jako Dyrektor Greengas Polska. Pełniąc te funkcje, Michiel był odpowiedzialny za identyfikację i rozwój działań w zakresie nowych obszarów wytwarzania energii z gazu pochodzącego ze składowisk odpadów i kopalni węgla w Europie Wschodniej i USA. Z 15-letnim doświadczeniem w dziedzinie odnawialnych źródeł energii i emisji dwutlenku węgla Michiel zajmował stanowiska kierownicze i dotyczące rozwoju działalności biznesowej w firmach takich jak Climate Neutral Group, Eneco, Orbeo, Econcern, One Carbon oraz Ecofys. W tym czasie zdobył dogłębną międzynarodową wiedzę w zakresie identyfikacji i realizacji projektów dotyczących alternatywnych źródeł energii. Michiel uzyskał tytuł magistra w dziedzinie Zarządzania Innowacjami na Uniwersytecie w Utrechcie w Holandii, a jego siedziba znajduje się w Amsterdamie.

Martin Vojta – Przewodniczący Komitetu ds. finansów, audytu i zarządzania ryzykiem

Martin jest partnerem ds. corporate finance w BXR Group. Przed dołączeniem do BXR Group w 2006 roku Martin działał w branży M&A i project finance w sektorze energetycznym w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, a ostatnio kierował transakcjami M&A w ramach EWG dla głównych graczy tego sektora.

Tonio Ebeling – członek zarządu

Tonio dołączył do BXR Group latem 2011 roku jako dyrektor finansowy. Wcześniej piastował on różne stanowiska finansowe w Arthur Andersen, General Electric i Deloitte. Dzięki ogromnej wiedzy w zakresie finansów i audytingu pełni on kluczową rolę w ramach rozwoju grupy.

Tonio uzyskał tytuł magistra ekonomiki przedsiębiorstwa na Uniwersytecie w Tilburgu. Jest również holenderskim biegłym rewidentem. Jest Holendrem mieszkającym w Holandii.